Enginar Hapı Faydaları Nelerdir?
19 Temmuz 2024

Enginar Hapı Faydaları Nelerdir?

Enginar Hapı

Enginar hapı, papatyagiller familyasından gelen, mavi ve mor renkli çiçekler açan ve çok yıllık bir otsu bitki olan enginarın özlerinden üretilir. Enginar, içerdiği cynarin sayesinde karaciğer ve safra kesesinde biriken nikotin, mide ve karın bölgesindeki alkol ve yağın vücuttan atılmasına yardımcı olur. Ayrıca vücutta bulunan amonyak ve kolesterolün azalmasında da etkilidir. Zengin A ve B vitamini içeriği sayesinde atardamar kireçlenmesini önler ve safra kesesi hastalıklarını giderir. Bunun yanı sıra cinsel gücü artırıcı, ateş düşürücü, vücudu güçlendirici ve iştah açıcı özelliklere sahiptir. Romatizma, sarılık, ishal ve sinir sistemi rahatsızlıklarına iyi geldiği kanıtlanmıştır. Enginar hapı, içerdiği ruteolin maddesi sayesinde LDL kolesterolü düşürürken HDL kolesterolü artırır ve vücuttaki toksik maddelerin idrar yoluyla atılmasını sağlar. Beyin yorgunluğunu azaltır ve bedensel zafiyet, ruhsal yorgunluk, sinir ve strese karşı iyileştirici etki gösterir. Kalp damarlarını güçlendirir ve kalbin sağlıklı olmasını destekler.

Enginar Hapının Faydaları Nelerdir?

Enginar hapı, karaciğer sağlığı için bilinen en iyi destekleyicilerden biridir. Karaciğerin kendi kendini iyileştirmesini, tedavi etmesini ve güçlenmesini hızlandırır. Siroz ve sarılık gibi karaciğer hastalıklarında etkili ve faydalıdır. Böbreklerin çalışmasını destekleyerek kum ve taş dökülmesinde başarılıdır. Mafsallarda ürat birikimini önler ve böylece romatizma ağrılarının azalmasına yardımcı olur. Şeker hastalarına iyi gelir ve güç verir. Enginar bitkisinde doğal olarak bulunan ve insülin yerine geçen bir madde, kan şekerinin düşmesini sağlar. Enginar, mide ve bağırsakları temizleyerek ishalin önlenmesine yardımcı olur.

Kullanım Şekli

Enginar hapı, karaciğer, sindirim sistemi ve kolesterol kontrolü için günde 3 adet 700 mg'lık hap olarak alınmalıdır. Çok yağlı yemekler tüketildiğinde sindirimi kolaylaştırmak için 700 mg'lık 6 tane hap alınabilir. Yemeklerle birlikte veya yemeklerden hemen sonra soğuk su ile içilmesi önerilir. Enginar hapının kanıtlanmış herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Ekstra Bilgiler

Enginar hapının faydaları arasında ayrıca:

  • Kolesterol seviyesini düzenleme
  • Karaciğerin detoksifikasyonunu artırma
  • Sindirim sistemini düzenleme
  • Antioksidan etkiler gösterme
  • İdrar söktürücü özelliklere sahip olma

Enginar hapının bu çeşitli faydaları, bu bitkisel takviyeyi sağlıklı yaşamın bir parçası haline getirmektedir. Ancak, herhangi bir takviye kullanmadan önce bir sağlık profesyoneline danışılması önerilir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Enginar Çiçeği Faydaları Nelerdir?

Enginar Çiçeği Faydaları Nelerdir?

Enginar Üretimi Nasıl Yapılır?

Enginar Üretimi Nasıl Yapılır?

Enginar Yaprağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Enginar Yaprağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Enginar Hapı Faydaları Nelerdir?

Enginar Hapı Faydaları Nelerdir?

Enginar Yaprağı Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Enginar Yaprağı Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Yabani Enginar Faydaları Nelerdir?

Yabani Enginar Faydaları Nelerdir?

Güncel

Enginar Faydaları Nelerdir?

Enginar Faydaları Nelerdir?